Darmowa dostawa od 50,00 zł

Sterowniki i kontrolery do rowerów elektrycznych

( ilość produktów: 17 )
Marka
Cena
-
Typ sterowania
Napięcie pracy

Sterowniki do rowerów elektrycznych - płynna jazda, odpowiednie ustawienia, pełna kontrola

Rowery elektryczne są coraz popularniejszym środkiem transportu. Pozwalają Ci na oszczędności, aktywność i szybkość w dojazdach do pracy czy na uczelnię. Każdy ebike do skutecznej pracy wymaga jednak stosowania wysokiej jakości podzespołów, wśród których sterowniki do rowerów elektrycznych pełną jedną z najistotniejszych ról. Co warto o nich wiedzieć i jakie urządzenia znajdziesz w naszym asortymencie?

Pamiętaj, że posiadamy różnego rodzaju części do roweru elektrycznego. Dzięki nam przerobisz swój jednoślad na nowoczesny elektryk, zmienisz w nim silnik, akumulator lub właśnie zainstalujesz nowy sterownik do roweru elektrycznego.

Dlaczego sterowniki do rowerów elektrycznych są tak istotne?

Czym są i jak działają sterowniki do rowerów elektrycznych? Ten element wyposażenia ebike-ów odpowiada w praktyce za działanie pozostałych komponentów. Rolą sterownika jest modulowanie pracą silnika za pomocą sygnałów pochodzących z manetko, czujnika nacisku i czujników hamowania. Ponadto odpowiada za natężenie prądu jaki jest pobierany z baterii i dalsze przekazanie go do silnika. Odczytuje również sygnały z silnika przekazując odpowiednie nade na wyświetlacz.

Można więc powiedzieć, że sterownik to mózg roweru, który dysponuje jego pracą i pozwala na jego prawidłowe działanie. Brak prawidłowo funkcjonującego sterownika ogranicza wydajność silnika elektrycznego do roweru, zmniejsza możliwości baterii, a niekiedy nawet całkowicie unieruchamia elektryczny napęd jednośladu.

W jaki sposób wybrać sterownik do roweru elektrycznego?

Każdy kontroler do roweru elektrycznego może być inny i przeznaczony do innego rodzaju pojazdu. To patrząc przez pryzmat posiadanego silnika i baterii, możesz określić jaki sterownik sprawdzi się u Ciebie najlepiej.

Istnieją też ogólne zasady doboru elementów sterujących. Np. świetnym wyborem jest sterownik wektorowy, który zapewnia cichszą i bardziej wydajną pracę niż tańsze urządzenia o sygnale blokowym. Wysoką jakość mają też nowoczesne sterowniki sinusoidalne.

Wybierając określony sprzęt zwróć też uwagę czy posiada on dedykowaną wiązkę przewodów do podłączenia pozostałych elementów, czy jest wodoodporny i jakiej jest wielkości. Najistotniejszymi parametrami sterownika będzie jednak zakres napięcia oraz natężenia prądu w jakim może pracować. Tylko dobrze dobrany zapewni sprawną i  bezawaryjną pracę innych elementów takich jak silnik czy bateria.

Jak podłączyć sterownik roweru elektrycznego?

Podłączenie sterownika nie jest bardzo skomplikowaną czynnością. Najlepiej podążać za wytycznymi producenta i przyłączać kolejne przewody, zgodnie z kolorami, do zasilania silnika i baterii oraz pozostałego osprzętu takiego jak wyświetlacz, manetka czy czujniki.

Zwróć uwagę, że konieczne jest dokładne podłączenie całego zestawu i zamontowanie go w rowerze. Zwróć uwagę, aby cała instalacja była stabilna i odpowiednio zaizolowana.

Usterki i awarie sterowników - czym się objawiają?

Uszkodzenie sterownika roweru elektrycznego może objawiać się przede wszystkim nieprawidłową pracą jednostki napędowej lub całkowitym wyłączeniem się instalacji. Jeżeli zauważysz więc jakiekolwiek symptomy nieprawidłowego funkcjonowania Twojego jednośladu, sprawdź działanie kolejnych elementów i zainwestuj w nowy sterownik do roweru elektrycznego.

Jakiego rodzaju sterowniki do rowerów elektrycznych znajdziesz w naszym asortymencie?

Znajdziesz u nas wszystkie popularne typy sterowników: wektorowe, sinusoidalne i blokowe. Każdy z nich dostępny jest w wariancie o zróżnicowanym napięciu i natężeniu prądu. Sprawdzą się w rowerach elektrycznych miejskich, MTB czy szosowych. Posiadają oryginalne kompletne okablowanie, pełne zabezpieczenie i gwarancję jakości. Możesz być pewny, że sparujesz je również z innymi elementami do rowerów elektrycznych, który u nas nabędziesz.

Każdy kontroler do roweru elektrycznego z naszego asortymentu to najwyższa jakość, wyrażona w opiniach naszych zadowolonych klientów. Zapraszamy serdecznie do przejrzenia naszej oferty i skorzystania z jej możliwości.

Zaufane Opinie IdoSell
4.92 / 5.00 2331 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-04-19
Super
2024-04-17
Zamówienie zrealizowane szybko , towar zapakowany bardzo dobrze , więc dojechał do mnie bez uszkodzeń z czego jestem zadowolony.
pixel