Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Sterowniki i kontrolery do rowerów elektrycznych

( ilość produktów: 14 )
Marka
Cena
-
Typ sterowania
Napięcie pracy

Sterowniki do rowerów elektrycznych - płynna jazda, odpowiednie ustawienia, pełna kontrola

Rowery elektryczne są coraz popularniejszym środkiem transportu. Pozwalają Ci na oszczędności, aktywność i szybkość w dojazdach do pracy czy na uczelnię. Każdy ebike do skutecznej pracy wymaga jednak stosowania wysokiej jakości podzespołów, wśród których sterowniki do rowerów elektrycznych pełną jedną z najistotniejszych ról. Co warto o nich wiedzieć i jakie urządzenia znajdziesz w naszym asortymencie?

Pamiętaj, że posiadamy różnego rodzaju części do roweru elektrycznego. Dzięki nam przerobisz swój jednoślad na nowoczesny elektryk, zmienisz w nim silnik, akumulator lub właśnie zainstalujesz nowy sterownik do roweru elektrycznego.

Dlaczego sterowniki do rowerów elektrycznych są tak istotne?

Czym są i jak działają sterowniki do rowerów elektrycznych? Ten element wyposażenia ebike-ów odpowiada w praktyce za pozostałe działanie mechanizmów i części elektryka. Rolą sterownika jest uruchamianie jednostki napędowej, hamowanie i wyłączanie jej w razie potrzeby, określenie momentu konieczności ładowania czy przechwytywania energii z ruchu rowerzysty.

Można więc powiedzieć, że sterownik to mózg roweru, który dysponuje jego pracą i pozwala na jego prawidłowe działanie. Brak prawidłowo funkcjonującego elementu ogranicza wydajność silnika elektrycznego do roweru, zmniejsza możliwości baterii, a niekiedy nawet całkowicie unieruchamia elektryczny napęd jednośladu.

W jaki sposób wybrać sterownik do roweru elektrycznego?

Każdy kontroler do roweru elektrycznego może być inny i przeznaczony do innego rodzaju pojazdu. To patrząc przez pryzmat posiadanego silnika, napędu i baterii, możesz określić jaki sterownik sprawdzi się u Ciebie najlepiej.

Istnieją też ogólne zasady doboru elementów sterujących. Np. świetnym wyborem jest sterownik wektorowy, który zapewnia cichszą i bardziej wydajną pracę, przy zachowaniu dużo dłuższej żywotności niż w przypadku tańszych urządzeń kwadratowych. Wysoką jakość mają też sterowniki sinusoidalne.

Wybierając określony sprzęt zwróć też uwagę czy posiada on dedykowaną wiązkę, czy jest wodoodporny i jakiej jest wielkości. Dedykując element pod konkretny rower sprawdź jakie parametry prądu generuje. Inne sterowniki pracują przy baterii 36V, a inne przy 48V.

Jak podłączyć sterownik roweru elektrycznego?

Podłączenie sterownika nie jest bardzo skomplikowaną czynnością. Najlepiej podążać za wytycznymi producenta i przyłączać kolejne przewody, zgodnie z kolorami, do zasilania silnika i baterii, tak aby ten był z jednej strony zasilany energią pojazdu, a z drugiej - kontrolował wszystkie procesy, które odbywają się w trakcie jazdy.

Zwróć uwagę, że konieczne jest dokładne podłączenie całego urządzenia i zamontowanie go przy rowerze. Zwróć uwagę, aby cała instalacja była stabilna i odpowiednio zaizolowana.

Usterki i awarie sterowników - czym się objawiają?

Uszkodzenie sterownika roweru elektrycznego może objawiać się przede wszystkim nieprawidłową pracą jednostki napędowej, szybkim wyładowaniem baterii rowerowej, a w skrajnych przypadkach nawet przeładowaniem akumulatora. Jeżeli zauważysz więc jakiekolwiek symptomy nieprawidłowego funkcjonowania Twojego jednośladu, sprawdź działanie kolejnych elementów i zainwestuj w nowe sterowniki do rowerów elektrycznych.

Jakiego rodzaju sterowniki do rowerów elektrycznych znajdziesz w naszym asortymencie?

Znajdziesz u nas różnego rodzaju sterownik sinusoidalny i sterownik wektorowy. Każdy z nich dostępny jest w wariancie o zróżnicowanym napięciu i natężeniu. Sprawdzą się w rowerach elektrycznych miejskich, MTB czy szosowych. Posiadają oryginalne wiązki, pełne zabezpieczenie i gwarancję jakości. Możesz być pewny, że sparujesz je również z innymi elementami do rowerów elektrycznych, który u nas nabędziesz.

Każdy kontroler do roweru elektrycznego z naszego asortymentu to najwyższa jakość, wyrażona w opiniach naszych zadowolonych klientów. Zapraszamy serdecznie do przejrzenia naszej oferty i skorzystania z jej możliwości.

Zaufane Opinie IdoSell
4.92 / 5.00 1738 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2023-09-25
Bardzo dobrze doradzony zestaw, świetny kontakt mailowy. Elementy w komplecie dobrze posortowane i montaż nie jest żadnym problemem.
2023-09-22
Moje zamówienie spełniło moje oczekiwania perfekcyjnie
pixel