Darmowa dostawa od 70,00 zł

Po jakim czasie zwraca się konwersja roweru na elektryczny?

2022-11-30
Po jakim czasie zwraca się konwersja roweru na elektryczny?

Na ulicach miast czy przedmieściach można zauważyć coraz więcej rowerów elektrycznych. E-bike to pojazd bardzo modny, ale też oszczędny. Niektórym wydaje się, że zakup takiego jednośladu jest poza ich możliwościami finansowymi, ale to błędne myślenie. W tym tekście wskażemy, ile pieniędzy trzeba przeznaczyć na e-bike oraz jaki jest koszt konwersji roweru na elektryczny? Wyjaśnimy również, po jakim czasie zwraca się konwersja. Serdecznie zachęcamy do lektury!

Ile kosztuje rower elektryczny? Cena zależy oczywiście od wymagań, osiągów, mocy jednostki napędowej i różnego rodzaju wyposażenia umieszczonego w rowerze. Na e-bike nie musisz jednak wcale przeznaczać 20 tysięcy złotych czy więcej. Niekiedy elektryczny jednoślad będzie kosztował niewiele więcej niż standardowy rower! Jak to możliwe?

Rower elektryczny nie musi być drogi!

Wystarczy bowiem, że zmienisz swój tradycyjny pojazd napędzany siłą mięśni na nowoczesny rower elektryczny. Wykorzystasz do tego zestaw do konwersji roweru miejskiego na elektryczny lub zestaw do konwersji roweru trekkingowego na elektryczny. Co to takiego?

To kompleksowy zestaw części umożliwiających przekonwertowanie standardowego jednośladu na nowoczesny e-bike. Składają się na niego między innymi jednostka napędowa, a także dodatkowy osprzęt jak manetki czy sterowniki. Do tego należy dokupić baterie do rowerów elektrycznych. Korzystając z powyżej wskazanych zestawów, bez żadnych problemów przekonwertujesz jednoślad trekkingowy, miejski, ale też rower górski czy szosówkę.

Jaki jest koszt konwersji roweru na elektryczny roweru na elektryczny? Cena zależy oczywiście od charakterystyki zestawu, który chcesz zakupić. Nie powinien on jednak przekraczać 4000 złotych. Biorąc pod uwagę, że dobrej jakości rower kupisz za 2000 złotych, to w granicach 6000 złotych (w przypadku rowerów miejskich) lub 7000 złotych (w przypadku rowerów trekkingowych czy MTB) możesz mieć nowoczesny e-bike, który niczym nie ustępuje tym z witryn sklepowych!

Koszt konwersji roweru na elektryczny. Porównanie możliwości

Niektórzy mogą zastanawiać się, jaka jest różnica między e-bikiem pochodzącym z konwersji, a tym, który zakupisz oryginalnie w sklepie. Pierwsza to oczywiście koszt zakupu pojazdu, jakim jest rower elektryczny. Cena jednośladu w standardowym salonie zaczyna się od 3000 złotych, ale mowa tu o najtańszych i najsłabszych modelach pojazd, ze słabą baterią i mała mocą silnika. Wysokiej klasy rower musi kosztować od 10000 złotych (za rower miejski) czy nawet 20 000 złotych za jednoślad innego typu. W przypadku konwersji za kwotę 8 000 złotych dostaniesz bardzo zaawansowany i rozbudowany sprzęt o niezwykłych możliwościach i mocy nawet 3000W!

Czy jest różnica względem osiągów? Ogromna! Jednoślady z konwersji mają dużo pojemniejsze baterie, przez co są w stanie pokonać nieporównywalnie większe odległości. Posiadają mocniejsze silniki, mające moc 350W, 750W, 1500W a nawet 3000W. Pozwala to na jazdę praktycznie w każdym terenie, z dużą prędkością i małym zużyciem baterii.

A jak jest w przypadku samochodu? Tutaj koszt zakupu jest o wiele wyższy, a bezpieczny i sprawny samochód kupisz za kwotę powyżej 10 000 złotych. Dodając do tego cenę ubezpieczenia i eksploatacji pojazdu rower elektryczny (który omija korki i pozwala na bezemisyjną jazdę) wypada znakomicie.

Jak szybko zwróci się konwersja roweru na elektryczny? [TABELA KOSZTÓW]

Po jakim czasie zwraca się konwersja? To naprawdę błyskawiczny proces, który pozwoli Ci na szybkie oszczędności. Już po kilku miesiącach zauważysz, że pieniądze z Twojego portfela ubywają o wiele wolniej, niż poruszając się do pracy np. samochodem. Co więcej, jazda rowerem elektrycznym jest też tańsza niż poruszanie się komunikacją miejską, a dodatkowo ma wiele zalet. Nie musisz bowiem czekać na tramwaj czy autobus i wzmacniasz zdrowy tryb życia.

O tym, dlaczego warto postawić na konwersję roweru na elektryczny, przekonuje dobitnie poniższa tabela. Przyjęliśmy najniższe wartości dla samochodu osobowego z silnikiem benzynowym, by łatwiej porównać wszystkie aspekty oszczędzania.

  Rower elektryczny miejski z konwersji Rower elektryczny miejski ze sklepu Samochód
Koszt zakupu Około 6000 PLN Około 7000 PLN Około 20 000 PLN
Koszt eksploatacji/rok Około 500 złotych Około 500 złotych Około 4000 PLN
Cena paliwa/energii (na 100 km) Około 2 złote Około 2 złote Około 50 złotych
SUMA Około 6500 złotych Około 7500 złotych Około 24000 złotych

Dla powyższej tabeli, jeżeli chodzi o koszt eksploatacji rowerów elektrycznych, przyjęliśmy się średnią stawkę za wymianę klocków hamulcowych, serwisowania, ewentualnych napraw itd. Do auta musieliśmy dodać jeszcze obowiązkowe przeglądy, ubezpieczenie OC oraz naprawy i części.

Jak widać to, po jakim czasie zwraca się konwersja roweru, nie zależy wcale od liczby przejechanych kilometrów. Już podczas zakupu zestawy do konwersji oszczędzasz! Jeżeli natomiast masz samochód i chcesz przesiąść się na rower elektryczny zbudowany z zestawu, to taka inwestycja zwróci się już po około 1,5 roku użytkowania!

Nie zwlekaj więc i już teraz postaw na odpowiedni zestaw do konwersji swojego jednośladu, aby ekologicznie, zdrowo i oszczędnie dojeżdżać do pracy czy na uczelnię.

Pokaż więcej wpisów z Listopad 2022
Zaufane Opinie IdoSell
4.93 / 5.00 2734 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-07-22
Bardzo polecam szybka dostawa produkt bardzo solidny paczka dobrze zabezpieczona wszystko ok
2024-07-22
polecam szybka dostawa i zgodna z zamówieniem
pixel