Darmowa dostawa od 50,00 zł

Prędkość maksymalna elektrycznego roweru. Ile można nim jechać?

2023-01-12
Prędkość maksymalna elektrycznego roweru. Ile można nim jechać?

Ile może jechać rower elektryczny? Prędkość tego pojazdu uzależniona jest od wielu czynników. To między innymi jego waga, moc silnika, aerodynamika, a także ewentualne ograniczenia narzucone przez producenta ze względu na przepisy. W tekście wskażemy ile może wynosić maksymalna prędkość roweru elektrycznego, jak odnosi się do tego kodeks drogowy, a także jak sprawić, aby nasz e-bike pojechał szybciej!

Chcesz mieć szybki rower elektryczny? Prędkość tego jednośladu nie zawsze jest najważniejsza. Najszybszy rower elektryczny na rynku niekoniecznie będzie najlepszy – liczy się też np. pojemność baterii, przyspieszenie oraz wydajność jednostki napędowej.

Maksymalna prędkość roweru elektrycznego

Kiedy jednak maksymalna prędkość roweru elektrycznego może się liczyć? Szczególnie wtedy, gdy nasz rower służy jako pojazd sportowy (np. kolarski), uczestniczący w zawodach. Przyda się też na zjazdach i stromych zboczach, uprawiając kolarstwo górskie (tzw. MTB). Oczywiście, usprawnia też dojazd do pracy, ale tu pamiętajmy o ograniczeniach jakie nałożone są na rower elektryczny – przepisy 2022 stanowią, że e-bike nie może jechać więcej niż 25 kilometrów na godzinę, jeżeli ma on być uznawany za rower właśnie (w innym przypadku staje się motorowerem). Jednak możliwości techniczne są zdecydowanie większe.

To jak szybko może jechać rower elektryczny? Jego prędkość może przekraczać 50 kilometrów na godzinę. Są też wersje e-bike dla których 100 km/h to również osiągalna prędkość. Najszybszy rower elektryczny na świecie przekracza 140 kilometrów na godzinę, ale jest to już niebezpieczne dla zdrowia i życia.

Jak zwiększyć prędkość roweru elektrycznego?

Posiadasz zwykły jednoślad, a chcesz mieć szybki rower elektryczny? Zakup specjalny zestaw do konwersji roweru. Możesz wybrać system oparty na mocniejszej jednostce napędowej, o mocy nawet 3000W do zastosowań wyczynowych. W przypadku jednośladów elektrycznych miejskich, zachęcamy do montowania silników o mocy około 350W. Dzięki temu zmienisz swój standardowy jednoślad w rower elektryczny. Prędkość takiego pojazdu może osiągnąć maksymalnie około 40km/h. Dla zestawu MTB jest to już 80-90km/h.

Zachęcamy do skorzystania z naszego kalkulatora prędkości, który pozwala szacunkowo sprawdzić możliwości danego zestawu.

Pokaż więcej wpisów z Styczeń 2023

Polecane

Zaufane Opinie IdoSell
4.93 / 5.00 2453 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-05-16
najwyższy poziom
2024-05-16
Super zgrabna ładowarka.
pixel