Darmowa dostawa od 50,00 zł

Jakie są zalety konwersji roweru na elektryczny?

2023-07-14
Jakie są zalety konwersji roweru na elektryczny?

Zastanawiałeś się kiedyś, czy konwersja tradycyjnego roweru na elektryczny jest warta swojej ceny? Czy wiesz, że może ona zapewnić Ci większą moc, dłuższy zasięg i wyższą prędkość, jednocześnie zachowując atrakcyjną cenę i pełną swobodę dostosowania do Twoich preferencji? Odkryj wszystkie zalety konwersji roweru na elektryczny w naszym najnowszym artykule, który przekonuje, że budowa własnego roweru elektrycznego jest nie tylko tańsza, ale również prostsza i wygodniejsza niż myślisz.

Brak ograniczeń w stosowanych napędach

Oryginalne rowery elektryczne mają w swojej zabudowie zastosowane komponenty, które ograniczają nasz rower pod względem mocy i definiują zasięg maksymalny na niewielkim poziomie. Nie ważne czy „rower sklepowy” kosztuje 5 000 PLN, 7 000 PLN czy 10 000 PLN, zazwyczaj ograniczona jest moc silnika do 250W przy napięciu 36V.

Ponieważ producenci rowerów elektrycznych stawiają na wygląd i maksymalnie chcą „odchudzić” ebike-a, montowane w rowerach baterie są stosunkowo niewielkie. Co za tym idzie, pojemność baterii również jest nieduża, a to przekłada się na krótsze zasięgi roweru elektrycznego.

Inaczej jest w przypadku konwersji. Oferowane przez nas zestawy do konwersji roweru na elektryczny pozwalają uzyskać dużo lepsze osiągi.

Niska cena konwersji roweru przy wysokich parametrach napędu

Kupując rower elektryczny płacimy więcej tylko za lepsze komponenty samego roweru , nie otrzymując lepszych, wydajniejszych i mocniejszych napędów elektrycznych. Za średniej klasy rower elektryczny trzeba wydać kilka tysięcy złotych. Otrzymujemy przy tym podstawowe parametry takie jak moc silnika 250W, pojemność baterii 13Ah oraz prędkość maksymalną 25km/h.

Do tego dochodzi zakup części zamiennych, które do fabrycznych rowerów elektrycznych są nie tylko droższe, ale również trudniej dostępne.

Wyższe zasięgi i prędkości maksymalne

Mając zwykły rower i montując w nim zestaw np. nasz trekkingowy z baterią za 4300PLN otrzymamy rower o mocy nominalnej 1000W, prędkości maksymalnej 60km/h i zasięgu 97km (jadąc z prędkością 25km/h na drugim biegu wspomagania). Dla przykładu mając średniej klasy sklepowy rower elektryczny możemy jechać z prędkością 25km/h (która jest zarazem prędkością maksymalną) jedynie 50km. Czyli za 4 300PLN otrzymujemy 4krotnie większą moc silnika, 2 razy większy zasięg oraz jesteśmy w stanie jechać z dwa razy większą prędkością.

Przeczytaj artykuł: prędkość maksymalna roweru elektrycznego. Ile można nim jechać?

Uniwersalne części zamienne

Rower, który jest używany prędzej, czy później będzie potrzebował wymiany jakiegoś elementu. Podczas upadku może dojść do stłuczenia się ekranu wyświetlacza lub uszkodzi się kabel od silnika. Po długim czasie bateria będzie miała już za małą pojemność w stosunku do naszych oczekiwań. Ten czas prędzej czy później dotknie każdego posiadacza zwykłego czy elektrycznego roweru. Jak wygląda wtedy naprawa takich części? Bardzo prawdopodobne, że będzie trzeba wymienić dany element na nowy. Tylko co jeżeli mój rower elektryczny ma już więcej lat i już dawno został zamieniony na inny nowszy model? Mamy mnóstwo takich telefonów. I tu pojawia się problem z dostępnością części do fabrycznych rowerów elektrycznych po gwarancji. Trzeba szukać części danego producenta, dla danego modelu roweru, ponieważ wszystkie elementy są dedykowane i zaprogramowane pod konkretny rower elektryczny. Serwis takiego roweru to nie lada wyczyn a czas kiedy rower nie może być używany przeciąga się w czasie.

My wolimy ograniczać ewentualne przyszłe problemy.

Podczas budowy własnego roweru elektrycznego na uniwersalnych komponentach, masz całkowitą swobodę w działaniu. Nasze zestawy do konwersji od lat oparte są na tych samych elementach. Sprzedawane silniki MXUS czy sterowniki KT z wyświetlaczami można zamontować w każdym rowerze.

To chyba jeden z GŁÓWNYCH powodów, dla których polecamy budowę roweru elektrycznego na uniwersalnych komponentach. Nie lubimy być zależni od danego producenta, nie ogranicza nas czas produkcji czy model roweru. Sprawdzone już przez lata produkty, będą w ofercie przez kolejne lata.

Możliwości indywidualnego zaprogramowania napędu

W naszych zestawach do konwersji, dzięki stosowanym sterownikom i wyświetlaczom firmy KT jesteśmy w stanie z poziomu wyświetlacza zaprogramować działanie roweru wg. naszych wytycznych. Np. możemy ustalić jakie chcemy osiągać prędkości maksymalne na danym biegu. Jak czuła będzie manetka. Ustawić hasło blokujące działanie roweru. Sprawdzimy co dzieje się z naszym silnikiem, mamy wgląd w jego temperaturę oraz moc.

Łatwy dostęp do części zamiennych i serwisów rowerowych

Chciałbyś sam naprawić jakiś element w rowerze albo wymienić go na inny? Niestety posiadając fabryczny rower elektryczny musisz szukać wyspecjalizowanego, autoryzowanego serwisu np. Boscha, Yamahy, Haibike-a czy innych producentów. Czas oczekiwania na serwis w takim warsztacie w sezonie może potrwać bardzo długo. A tak naprawdę wiele rzeczy byłbyś w stanie zrobić sam, gdybyś miał uniwersalne, ogólnodostępne części w swoim rowerze.

Do tego dochodzą liczne w Polsce serwisy rowerów elektrycznych, które zajmują się na co dzień budową rowerów elektrycznych jak i ich naprawą. Nie musisz wtedy tracić całego sezonu rowerowego na oczekiwanie na naprawę roweru.

Już wiesz dlaczego polecamy budować rower elektryczny na własną rękę?

Ponieważ to tańsze, prostsze i wygodne!

Obecnie w Internecie masz dostęp do ogromnej ilości filmów, instrukcji czy porad dostępnych za darmo. Jesteś całkowicie niezależny. Budujesz za ile chcesz i co chcesz.

Budując rower elektryczny oparty na naszych częściach masz dostęp do wielu instrukcji montażu, filmików, rysunków technicznych itp. Kontaktując się z naszym działem technicznym masz wsparcie przed jak i posprzedażowe. Ogólnie rzecz mówiąc, jeśli będzie Cię interesować temat budowy roweru elektrycznego, to bez problemu znajdziesz u nas odpowiedź na każde nurtujące Cię pytanie.

Pokaż więcej wpisów z Lipiec 2023
Zaufane Opinie IdoSell
4.92 / 5.00 2331 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-04-20
Kolejne zamówienie i kolejne zadowolenie. Polecam zestawy z Nexun.pl
2024-04-17
Jest Git!
pixel