Darmowa dostawa od 50,00 zł

Nasza realizacja: Przemiana tradycyjnego miejskiego jednośladu w kompaktowy i praktyczny e-bike — gotowy na wyzwania dużego miasta

2023-08-31
Nasza realizacja: Przemiana tradycyjnego miejskiego jednośladu w kompaktowy i praktyczny e-bike — gotowy na wyzwania dużego miasta

Rower to wciąż jeden z najpopularniejszych pojazdów, ułatwiających szybkie i sprawne poruszanie się po mieście. W przypadku tej konwersji istotne było zastosowanie dodatkowego wzmocnienia, ułatwiającego przemieszczanie się po stromym, miejskim terenie, przy jednoczesnym zachowaniu minimalnej możliwej wagi. Zdecydowaliśmy się więc na zastosowanie mniejszej baterii o wadze zaledwie 4,2 kg oraz zestawu miejskiego o łącznej wadze 5 kg, gwarantując tym samym lekkość i łatwość prowadzenia.

Dodatkowym atutem konwersji jest także możliwość wyjęcia baterii i ładowania jej w mieszkaniu, co znacznie ułatwiło naszemu klientowi codzienne użytkowanie.

Pamiętaj! Bez względu na to, gdzie ładujesz swoją baterię, nigdy nie wolno pozostawić Ci jej podłączonej do ładowania bez nadzoru! Choć takie działanie może wydawać się wygodne, zagraża bezpieczeństwu Twojemu i ludzi w Twoim otoczeniu.

Wyzwanie

Transformacja tego roweru miejskiego w e-bike stawiała przed nami sporo wyzwań, którym dzięki fachowej wiedzy i doświadczeniu udało się w pełni sprostać. Głównym ograniczeniem była waga, która miała pozostać niewielka, ze względu czyhające na naszego klienta utrudnienia jak m.in. konieczność wnoszenia roweru elektrycznego po schodach. Musieliśmy zatem zastosować lekką, ale jednocześnie wydajną baterię i zadbać o możliwość jej łatwego demontażu, tak aby klient mógł naładować ją w swoim mieszkaniu na 3 piętrze, bez konieczności wnoszenia na górę całego roweru.

Oczekiwania

Elektryk musiał nie tylko doskonale radzić sobie ze stromymi podjazdami podczas codziennej jazdy do pracy, ale także być lekki i łatwy w prowadzeniu. Klientowi bardzo zależało na tym, aby zachować jak najniższą wagę pojazdu, ponieważ cięższy model byłby zdecydowanie bardziej problematyczny podczas wynoszenia go po schodach, pozbawionych specjalnego wjazdu dla jednośladów. E-bike musiał być także zwrotny i umożliwiać sprawny demontaż baterii, tak aby możliwe było jej naładowanie w mieszkaniu znajdującym się na wyższych piętrach w bloku.

Realizacja

Odpowiadając w pełni na konkretne oczekiwania naszego klienta, zastosowaliśmy podczas realizacji zestaw miejski do konwersji roweru o łącznej wadze 5 kg, z silnikiem przekładniowym Mxus XF15. Efektywne zasilanie zapewnia z kolei bateria 48V o pojemności 14,5Ah. Po metamorfozie e-bike świetnie radzi sobie w mieście, zarówno po równym, jak i bardziej stromym terenie.

Bateria bidon do roweru elektrycznego 48V 14,5Ah 696Wh + ŁADOWARKA (B3.U) - 67km   Zestaw miejski do konwersji roweru 250-1000W Mxus XF15   Montaż - konwersja roweru w rower elektryczny

Zastosowany zestaw jest idealnym rozwiązaniem dla każdego, kto szuka dodatkowego wsparcia podczas codziennej jazdy w mieście. Jego moc pozwala na komfortowe przemieszczanie się do pracy, czy szkoły, bez większego wysiłku. Zachowuje przy tym cechy zwykłego roweru.

Konwersja w szczegółach:

  • Silnik: Przekładniowy Mxus XF15, który gwarantuje płynne i stabilne osiągi.
  • Sterowanie: Sterownik KT-Sinus o prądzie max 17A, odpowiedzialny za precyzyjne dostosowanie mocy.
  • Interfejs: Wyświetlacz KT-LCD3 z gniazdem USB, umożliwiający ładowanie telefonu w trakcie jazdy.
  • Manetka: Kciukowa, dla łatwości i intuicyjności użytkowania.
  • Bezpieczeństwo: Czujniki pas wersja na kwadrat oraz magnetyczny czujnik hamowania.
  • Konstrukcja: Nowy komplet wzmacnianych szprych o grubości 2,5mm, zapewniających trwałość i wytrzymałość.

Czy jesteś gotowy na miejską metamorfozę swojego jednośladu?

Z nami odkryjesz, jak komfortowe i praktyczne może być codzienne przemieszczanie się po mieście. Jeśli chcesz dołączyć do grona zadowolonych użytkowników rowerów elektrycznych, skontaktuj się z nami. Dzięki naszej wiedzy i doświadczeniu pomożemy Ci dobrać rozwiązania, które najlepiej odpowiedzą na Twoje potrzeby.

Zaprojektuj z nami swój wymarzony e-bike już dziś! Odkryj wszystkie zalety miejskiego elektryka i poczuj różnicę!

Galeria

Pokaż więcej wpisów z Sierpień 2023

Polecane

Zaufane Opinie IdoSell
4.92 / 5.00 2331 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-04-18
Szybko i sprawnie, jak zawsze. Gorąco polecam, firma jest solidna, produkty bardzo dobrej jakości.
2024-04-17
Jest Git!
pixel