Darmowa dostawa od 50,00 zł

Jaki silnik elektryczny do roweru zapewni odpowiednią moc i komfort jazdy?

2022-05-30
Jaki silnik elektryczny do roweru zapewni odpowiednią moc i komfort jazdy?

Rower z silnikiem spełnia wiele ról i pozwala na większą radość z jazdy jednośladem. Odpowiedni napęd do roweru elektrycznego musisz jednak dostosować do swoich potrzeb tak, aby jednostka umożliwiała efektywne zasilanie pojazdu. Jaki silnik do roweru elektrycznego powinieneś wybrać i na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Napęd elektryczny do roweru – dlaczego warto go wstawić?

Rower z silnikiem elektrycznym ma wiele zalet. Przede wszystkim umożliwia osiąganie większych prędkości, płynniejszą jazdę i przejechanie dalszych tras bez wyczerpania wszystkich sił. Napędy elektryczne do roweru wspomagają tradycyjne poruszanie się jednośladem, pomagają poprawić kondycję i nadają się zarówno do zastosowania rekreacyjnego, jak i typowej jazdy po mieście.

Co to oznacza? Silnik do roweru elektrycznego kapitalnie sprawdzi się w roli wspomagacza podczas jazdy wyczynowej po lesie, ciężkich, górskich terenów czy innego rodzaju trudnych, wymagających energii tras. E-bike może być tu idealną alternatywą dla spalinowych crossów czy quadów. Jednak napęd do roweru elektrycznego pozwoli Ci też na szybsze, sprawniejsze i oszczędne przejechanie drogi z domu do pracy, szkoły czy na uczelnię (i z powrotem). To wygodny, ekologiczny i tani środek transportu.

Przy rosnących cenach benzyny, przy zastosowaniu odpowiedniego napędu, możesz diametralnie odciążyć swój domowy budżet. Warto więc zastanowić się nad konwersją swojego aktualnego roweru na wersję elektryczną. Podstawą jest w tym przypadku dobór silnika.

Jak dobrać moc silnika do e-bike'a?

Podjąłeś już decyzję o zmianie swojego tradycyjnego jednośladu w e-bike? Świetnie! Teraz czas wybrać jaki silnik elektryczny do roweru zastosujesz. Musisz uwzględnić swoje potrzeby i pod nie dobrać moc danej jednostki napędowej. Dlaczego to tak istotne?

Mocniejsza jednostka napędowa umożliwia osiąganie wyższych prędkości i daje większe pole manewru, jednak jednocześnie pobiera więcej energii. Do jazdy po trudnym terenie konieczny jest więc bardzo mocny silnik do roweru elektrycznego, natomiast do jazdy miejskiej lepiej postawić na słabszą jednostkę, która dłużej będzie działać na jednym ładowaniu.

W przypadku poruszania się po mieście wystarczą jednostki rzędu 250-350W. Z kolei w przypadku rowerów MTB dobrze jest mieć jednostkę o mocy nawet powyżej 1000W. Oczywiście, kupując napęd elektryczny do roweru musisz sprawdzić także ile waży Twój jednoślad, jakie parametry ma wybrana bateria i jak często będziesz korzystał z pojazdu. Im wyższe są te zmienne, tym mocniejszy powinien być silnik w e-bike.

Jaki silnik elektryczny do roweru miejskiego?

Jazda miejska nie jest wymagająca. To najczęściej poruszanie się po szosach płaskich, o standardowym nachyleniu. Takie cechy jazdy nie wymagają stosowania silnika, który będzie wyjątkowo mocny. Jaką jednostkę napędową możemy polecić do roweru miejskiego?

Do jazdy po mieści wystarczy MXUS XF15 350W. Ten silnik do roweru elektrycznego generuje moc 350W mocy ciągłej. Spokojnie udźwignie nawet 120 kilogramów obciążenia, jest odporny na czynniki atmosferyczne i umożliwia trwałą, bezpieczną i dość szybką jazdę po asfaltowych jezdniach. Napęd elektryczny do roweru bazujący na tym silniku ułatwi Ci dojazd do pracy czy na uczelnię, nie pobierając jednak nadzwyczajnie wiele energii. To bardzo interesujące, uniwersalne rozwiązanie – szczególnie dla początkujących fanów elektryków.

Jazda rowerem elektrycznym po "ciężkich terenach" - jaki silnik?

Jaki silnik elektryczny do roweru sprawdzi się z kolei w przypadku, gdy chcesz poruszać się po wertepach, lesie, górach czy innym, niezwykle wymagającym terenie? Musi on być naprawdę mocny, trwały, przygotowany na znaczne obciążenie i pozwalający w pełni wykorzystać potencjał całego jednośladu. Na takie zastosowanie polecamy coś specjalnego.

MXUS 3k Turbo to jednostka napędowa o mocy 3000W przy 60V. Został zbudowany do rowerów, które przeznaczone są do sportowego stylu jazdy w tym downhill, MTB czy podobne. Dzięki jego parametrom, możesz na bazie tego silnika rozbudować napęd do roweru elektrycznego w przyszłości – uwzględniając np. bardziej pojemną baterię. Jednostka ta ma bardzo grube przewody zasilające, zakrzywione magnesy i 2 zestawy czujników Halla. Przy zastosowaniu określonych sterowników i kołach 26 cali, silnik ten może pomóc w wygenerowaniu prędkości maksymalnej przekraczającej nawet 60 kilometrów na godzinę. Off-road z taką jednostką napędową to sama przyjemność.

Jak widzisz, to jaki silnik elektryczny do roweru wybrać zależy od Twoich potrzeb. Napęd elektryczny do roweru bazujący na dobrze dobranej jednostce napędowej będzie spełniał swoje zadania. Koniecznie zwróć uwagę na moc silnika, jego charakterystykę pracy, a także to do jakiego roweru jest przystosowany (np. według rozmiaru koła). W ten sposób jednostka napędowa spełni wszystkie swoje zadania.

Pokaż więcej wpisów z Maj 2022

Polecane

Zaufane Opinie IdoSell
4.93 / 5.00 2453 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-05-16
najwyższy poziom
2024-05-14
Wszystko sprawnie działa cichy Nie grzeje się w pełna możliwość zmiany mocy po podłączeniu pod PC. Jedyne wady brak możliwości podpięcia wyświetlacza.
pixel